Slovačka – Crna Gora 2:0, prijateljska utakmica

Napisao/la: milos

Ukupan broj reči: 538 | Datum: 24 05 2014 | komentari: 0

Verzija za štampu

Preuzmi HTML

Reprezentacija Slovačke sinoć je u Senecu (Slovačka) odigrala prijateljsku utakmicu protiv Crne Gore i slavila 2:0 i tako nastavila niz od pet susreta bez poraza.

Prvu ozbiljnu priliku imao je Vladimir Božović u 17. minutu kada je lobom pokušao da zatrese mreže ali je njegov pokušaj zaustavio defanzivac Slovačke Norbert Đombert.

Slovaci do prednosti dolaze u nadoknadi prvog poluvremena, golom Vladimira Vajsa koji je nakon promašenog penala odbijenu loptu smestio u mrežu.  Crnogorci najbolju šansu beleže u 58. minutu ali je udarac Stevana Jovetića, sa nekih 18m, završio u spoljnjem delu mreže.

Erik Jendrišek u 85. minutu odlučuje pitanje pobednika i donosi prednost 2:0 svojoj reprezentaciji.

Nakon poraza selektor "Sokolova" Branko Brnović izjavio je kako je glavni problem što neki igrači nisu standardni u klubovima i najavio povratak iskusnijih igrača u ekipu.

-Vidi se da mnogim igračima nedostaje takmičarskog ritma, da nisu standardni u svojim klubovima. Izgubili smo mnogo lopti u drugom poluvremenu, a to je otvaralo kontre protivniku. Ako se to ne popravi, ako neki ne postanu standardniji u svojim klubovima, plašim se da ćemo biti u problemu i da ću morati da se vraćam starijim i iskusnijim igračima. - rekao je Brnović a prenosi RTCG.

On dodaje i da rezultat nije u prvom planu, ali da poraz boli.

-Rezultat mi nije bio u prvom planu, ali mi nije svejedno što smo izgubili, jer ne volim da gubim. Neke stvari su bile protiv nas, ne znam da li je penal postojao ili nije, ali je sviran u nadoknadi prvog poluvremena i to nakon 45 minuta u kojima smo bili dobri makar koliko i domaćin, a to je uticalo na igrače, psihički, a potom i fizički. Opet, sa druge strane, nismo imali sreće u napadu, neće nas gol, bili smo blizu u nekoliko navrata. - istakao je Brnović.

Sa druge strane, Jan Kozak ističe da njegovoj reprezentaciji trebaju utakmice kao što je ova.

-Mislim da smo zaslužili pobedu. U prvom poluvremenu obe ekipe su bile oprezne i igrale su defanzivno. Očekivao sam da u drugom poluvremenu sve bude otvorenije - i bilo je. Bilo je više prilika i kontranapada za nas.  Nije lako igrati protiv Crnogoraca zbog sjajne odbrane. Ipak, potrebne su nam utakmice protiv reprezentacija koje imaju kvalitet kao Crna Gora. - rekao je Jan Kozak.

Slovačka - Crna Gora 2:0

Slovačka: Dubravka (46' Novota); Cikos, Durica, Đomber, Pekarik; Guede, Pekovski (90' Farkas), Stoh (69' Jendrišek), Vajs (69' Sabo), Sestak (46' Mak); Nemec (46' Silvestr)

Crna Gora: Poleksić; Balić (67' Đorđević), Simić, Baša, Zverotić; Janković (60' Nikać), Vukčević, Božović, Vešović (85' Jovanović), Bakić (51' Bošković); Jovetić (88' Zorić)

Strelci: Vajs (45+1'), Jendrišek (85')

Žuti kartoni:Božović, Janković, Vukčević